PŮSOBENÍ ZVUKEM

Druhy ladiček a jejich působení

Ladičky C 256 Hz + G 384 Hz – je to nejsilnější kombinace terapeutických ladiček. Otvírá cestu k vyššímu uvědomění. Vnímáním těchto dvou vibrací dostáváme do rovnováhy nervový systém a propojí se tělo s myslí. Je to zvuk, který nás dokáže po psychické stránce přivést do stavu radosti, potěšení, harmonie, sladit čakry, vyrovnat energii. Na fyzické úrovni podporuje okysličování a růst buněk, vyživuje tkanivo, zvyšuje hladinu hemoglobinu, zmírňuje kaše, rýmu, usměrňuje menstruační cyklus, zmírňuje klimakterické projevy, upravuje krevní tlak, zmírňuje projevy „svalové horečky“ aj.
Terapie s těmito ladičkami je velmi vhodná u dětí a dospělých s těmito diagnózami:
ADHA, ADD, autizmus, roztroušená skleróza, Alzhaimerova choroba, Parkinsonova choroba, DMO, schizofrénie, deprese, úzkost, mánie, poruchy koncentrace, stres, závislosti, nervozita.

Ladička ÓM 136,1 Hz – používá se na dolaďování rovnováhy energetického těla. Zvuk ÓM je považovaný za prvotní zvuk, který obsahuje všechny ostatní zvuky, je matkou všech zvuků, je frekvencí naší duše. Opakování „ˇOM“ má silný terapeutický účinek, umožňuje nám udržet duševní a emocionální klid. Prohlubuje dýchání, uvolňuje tělo od napětí, pomáhá při meditacích i při léčbě bolesti. Zvukové vlny generované touto ladičkou fungují jako kinetická energie, ke snížení napětí a disharmonie těla a obnovují pocit pohody, její vibrace můžeme použít před důležitým pracovním setkáním nebo po těžkém psychickém vyčerpání.

Ladička DNA – frekvence 528 Hz je používána genetickými inženýry na celém světě na opravu a transformaci poškozené DNA (deoxyribonukleové kyseliny). Je to frekvence rezonující s míchou. Pomáhá „opravovat“ poškozené kódy života v buňkách lidského těla (např. vlivem UV záření, chemického poškození či jiných toxických vlivů jako jsou plísně, bakterie aj.). Napomáhá při léčbě genetických chorob, urychluje hojení, zpomaluje stárnutí a otvírá srdce bezpodmínečné lásce.
Terapie s touto ladičkou je vhodná i pro předčasně narozené miminka, pro osoby s mentálním a tělesným postižením a je velmi dobře kombinovatelná s kraniosakrální terapií, dobře působí na mozkovou činnost a pulzování mozkomíšní tekutiny.

Ladička tuky a svaly 295,80 Hz + 324 Hz – set ze dvou ladiček, které se vzájemně doplňují. Ladička s frekvencí 295,80 Hz rozbíjí tukové buňky a ladička s vibrací 324 Hz stimuluje svalové buňky. Vibrace těchto ladiček způsobuje uvolňování přebytečných tukových buněk ( a to i v tepnách a cévách), spaluje tuk, stimuluje růst svalové hmoty a zvyšuje metabolismus. Můžeme je použít na konkrétní část těla, na chudnutí a celulitidu.
Ladička „svaly“ velmi účinně působí jako doplněk při rekonvalescenci po dlouhodobém upoutávání na lůžku, při rehabilitacích např. po zlomeninách v důsledku kterých zůstalo ochablé svalstvo.

Ladičky andělské – Set 3 ladiček
„Rajská zahrada“ – C 4096 Hz (Krystalová ladička)
„Pramen světla“ – 4160 Hz
„Schody do nebe“ – 4225 Hz

Otvírají cestu do andělského království. Rozvibrováním lebečních kostí přinášejí duchovní poznání a zážitky. Zlepšují propojení s univerzální vesmírnou energií, podporují inspiraci, kreativitu, vize, posilňují meditační stav a účinky terapií spojují nás s Vyšší silou. S jejich pomocí můžeme čistit sebe i prostor od různých negativních energií bez toho, abychom něco na sebe „nachytali“. Je velmi vhodné je používat při neklidných dětech, ať už doma nebo ve škole na uklidnění během vyučování, na nastolení stavu klidu a harmonie.

Ladičky Harmonické spektrum –  sestává z 8 ladiček:
C 256 Hz – první čakra
D 288 Hz – druhá čakra
E 320 Hz – třetí čakra
F 341,3 Hz – čtvrtá čakra
G 384 Hz – pátá čakra
A  426,7 Hz – šestá čakra
H 480 Hz – sedmá čakra
C 512 Hz – vyšší oktáva první čakry
Jejich prostřednictvím dostaneme tělo do dokonalé rovnováhy a harmonie, působí až na buněčnou paměť, čímž se obnovuje správná energie v orgánech a tkáních.
Jsou také nápomocné při detoxikaci těla.

Ladičky mozkové – tyto ladičky jsou sestrojené na základě výzkumu elektromagnetických vln lidského mozku (Delta: 1-3Hz, Theta: 4-7Hz, Alfa 8-12Hz, Beta: 13-18Hz) a jejich souvislostí s různými stavy vědomí.
Terapie s těmito ladičkami se doporučuje pro zmírnění příznaků duševních poruch, depresí, závislostí, stavech apatie, při poruchách soustředění, u autistických osoby, při stavech velkého psychického vyčerpání aj.

Ladičky orgánů lidského těla – sada 15 ladiček – tyto frekvence odpovídají 15 nejdůležitějších orgánům a tkáním lidského těla. Jejich objevitelkou je americká matematička, skladatelka, terapeutka a spisovatelka Dr. Barbara Hero. Nechala zvukové vlny procházet zdravými orgány a vypočítala jejich frekvenci s použitím rychlosti zvuku. Vyrovnání hladiny energie daného orgánu nebo tkáně a nastavení na správné fungování se dosahuje působením příslušné frekvence. Organismus se tak dostane do rovnováhy, zlepší se trávení, přenos živin, krvetvorba, dojde ke zklidnění, zvýšení imunity i tvorbě protilátek, tvorbě hemoglobinu, rozbití ledvinových a žlučových kamenů, rozproudění energie v meridiánech, odstranění vředů, cyst a díky specifickému působení zvuku na nemocné buňky novotvar i k jejich rozbití (práce Fabiena Mamana).
Ladičky – krev, nadledvinky, ledviny, játra, močový měchýř, tenké střevo, plíce, tlusté střevo, žlučník, slinivka a slezina, žaludek, mozek, tukové buňky, svaly, kosti, 

Ladička cirkulace – 586 Hz – tato frekvence pozitivně působí na krev a lymfu. Podporuje okysličení krve, tím se zvýší prokrvení celého těla a dochází k lepší cirkulaci živin a hormonů v těle. Velmi dobře působí jako podpůrný prostředek při léčbě artritidy a zánětlivých onemocnění kloubů a šlach (karpální tunely). Je vhodná pro starší lidi, kteří často trpí oběhovými poruchami, upravuje krevní tlak, odstraňuje cholesterol v cévách. Je účinná při onemocnění ledvin a lymfatického systému. Podporuje léčení zánětu dutin, uzlin, středního ucha a otoků. Je vhodná pro děti i zvířata.