Působení Reiki

Reiki lze aplikovat v těchto případech:

– zklidňuje napětí a odstraňuje stres
– posiluje imunitní systém a čistí tělo od jedovatých látek
– redukuje krevní tlak
– harmonizuje čakry a čistí auru
– čistí tělo od toxinů
– odstraňuje energetické blokády
– napomáhá zotavit se tělu po operaci
– pomáhá při bolestech hlavy, léčí astma, ekzémy
– harmonizuje pocity, pomáhá při depresi
– posiluje intuici
– zvyšuje vitalitu a oddaluje proces stárnutí
– zlepšuje paměť a koncentraci
– prospívá jak lidem, tak zvířátkům a rostlinkám


Působení při osobním kontaktu

Při osobním kontaktu přikládám ruce, ze kterých je cítit teplo, na tělo klienta (popř. nad něj). Rozdíl mezi osobním kontaktem a působením na dálku není žádný.

Vaše tělo dostane potřebnou energii a nebude o nic ochuzeno – není to tak, že když se dostavíte na terapii osobně dostanete více energie, tak to nefunguje.

Většina lidí pociťuje brnění, mravenčení, teplo nebo zimu na různých částech těla. Také nemusíte pociťovat vůbec nic, to ale není na závadu – vaše tělo energii přijalo.

Energie Reiki je inteligentní a proto se jí nelze předávkovat, Vaše tělo si vezme právě tolik kolik potřebuje. Reiki dokáže najít problém ve Vašem těle a začít ho vyrovnávat a harmonizovat. Pokud problém sami znáte, začnu působit přímo na něj, ale i kdybyste se pletli, tak Reiki začne působit vždy jako první na místě, kde to nejvíce potřebujete. Proto také můžete cítit nepříjemný pocit v místě, které jste jako důvod nemoci neudali, Reiki léčí to co je důležitější v ten daný okamžik.

Působení na dálku

1. Posaďte se pohodlně do křesla bez bot nebo si lehněte do postele asi tak 5 minut před začátkem terapie.

2. Uvolněte se, řekněte si nějakou modlitbu nebo poslouchejte příjemnou hudbu, zapalte si svíčku, navoďte si příjemnou atmosféru.

3. Terapeut (Reikista) na Vás začne v dohodnutou hodinu působit, zvolna dýchejte, ruce podél těla, pokud sedíte položte je na stehna dlaněmi vzhůru.

4. Nekřižte nohy a ruce – tok energie by se zastavil. Pokud by se Vám, ale udělalo nevolno a podobně, překřižte ruce a nohy, tok energie se zastaví a Vám se uleví, ale to se stává jen zřídka.

5. Na konci terapie poděkujte Bohu, energii, přírodě – prostě čemu věříte za příjem energie Reiki. ( Poděkovat je velmi důležité, pokud projevíte vděčnost vesmíru, budete se uzdravovat rychleji.)